Za nami pierwszy tydzień warsztatów „Akademii finansów dla dzieci – Pieniądze bez tabu” realizowanych we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach projektu edukacji ekonomicznej.

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 13 w Pile oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu i Szkoły Podstawowej w Gostomi bardzo ciepło przyjęły naszą Matkę Wariatkę – bankowca i trenerkę – Annę Chandoszko. Warsztaty prowadzone metodami aktywizującymi dzieci do samodzielnej pracy, zachęcające ich do dyskusji i pobudzające ich wyobraźnię to coś, co Matki Wariatki lubią najbardziej!
Na pierwszych zajęciach dzieci dowiedziały się między innymi czym są monety a czym banknoty, jakie są zabezpieczenia pieniędzy, czym różni się awers od rewersu. Zaprojektowały swój własny banknot!

Ania rozmawiała z młodymi uczestnikami warsztatów o ty, czym jest w życiu praca, zarabianie, wydawanie i oszczędzanie pieniędzy i jakie emocje im towarzyszą. Zapytała dzieci ile kosztuje przyjaźń, szacunek, zaufanie. Usłyszała wiele ciekawych i mądrych odpowiedzi.
A Wy? Rozmawiacie z dziećmi o pieniądzach? Jak odpowiedziałyby na powyższe pytania?

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko mogło również uczestniczyć w warsztatach „Akademii finansów dla dzieci – Pieniądze bez tabu” już teraz zapisz je na MARATON FINANSOWY 19 października, godz. 14.00 – 18.00.