Warsztaty organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Matki Wariatki pt. „Finanse od najmłodszych lat” dobiegły końca. Czas na podsumowanie!

To był naprawdę wyjątkowy czas edukacji finansowej dla dzieci. Myślę, że także dla ich rodziców i na pewno dla mnie (prowadząca też wyciągnęła naukę dla siebie), co dało się szczególnie mocno odczuć na drugim i trzecim spotkaniu, kiedy opadła kurtyna „nowej znajomości” i pojawiła się śmiałość w spontanicznym wygłaszaniu spostrzeżeń i wniosków. Szczególnie mocno, jako prowadzącej, utkwi mi w pamięci wypowiedziane stanowczo przez pięciolatkę: „trzeba skończyć z tymi zachciankami” oraz słowa sześciolatki, że „budżet domowy trzeba mieć, by pieniądze nie uciekały”, które usłyszałam podczas podsumowania. To wielka przyjemność być, choć przez chwilę, uczestnikiem budowania się takiej świadomości finansowej. Edukacja finansowa to proces, który podobnie jak nauka czytania, musi być kontynuowana i wzmacniana na co dzień, a efekty będą wówczas długoterminowe.

Aby realizować edukację finansową dalej, na wesoło, w domach naszych warsztatowiczów, dzieci otrzymały zakupione przez Stowarzyszenie Matki Wariatki książki „Julek i dziura w budżecie” autorstwa Sylwii Wojciechowskiej – humorystyczną lekturę o otaczających nas sprawach finansowych.

Na zakończenie rodzice podzielili się swoją opinią nt. przeprowadzanych warsztatów w formie anonimowej ankiety. Otrzymaliśmy tylko wysokie noty, za co jesteśmy bardzo wdzięczne. To daje paliwo do dalszego działania!

Gorąco dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za aktywny udział w warsztatach „Finanse od najmłodszych lat” i życzymy powodzenia w planowaniu finansów.

Anna Chandoszko i Stowarzyszenie Matki Wariatki